Jste naSkautky

Skautky

Náš oddíl momentálně tvoří 15 skautek včetně vedení. Letos k nám přibyly 3 nové skautky. Marťa je úplným nováčkem a Gabka s Katkou k nám přišly od světlušek. Je u nás již tradicí, že na konci světluškovského tábora, který mají světlušky během našeho skautkovského, máme tzv. předávání, kdy „vysloužilé“ světlušky dostanou hnědý šátek a jsou takto předány a přivítány do nového oddílu – oddílu skautek.

Foto - skautky

Během roku se setkáváme každý týden v úterý na schůzkách, občas si uděláme oddílovku,  někdy i víkendovou výpravu , kde si zahrajeme hry, zasoutěžíme, zazpíváme z našich oddílových zpěvníčků, něco si třeba vyrobíme, ale hlavně vždycky dobře pokecáme!:-D Bez toho by to nešlo. Však víte, jak to dopadá, když se sejde tlupa upovídaných skautek. :-D

Abychom nezapomněly – pokud se blíží Svojsíkův závod, všechno naše úsilí se samozřejmě upíná na pečlivé studování a zdokonalování se ve skautských i neskautských dovednostech a znalostech, od záludných šifer a orientace v městě i terénu, přes znalost skautské i občanské historie až po zdravovědu. Však se taky náš bývalý tým probojoval v průběhu historie skoro dvakrát do krajského kola. JJednou fakt, a jednou fakt těsně!:-D

Co se týče naší organizace, tak do vedení se letos dostávají vysloužilé skautky Lucka s Míšou (Sovičkou), které posílí naše oddílové vedení Máňu, Maruš, Ženu a Pejsu o své nové tipy, triky a nápady. Jejich pravou a levou rukou budou Verča a Anča.V zástupu dychtivých skautek budou Jaňula, Anetka, Peťula, Anička a Gabka, Katka a Marťa! A taky musíme zmínit naše další dvě vysloužilé – Anež s Míšou, které letos posílí vedení světlušek.

Tak to jsme my! (TVRDÉ ŽENY)