Jste naKronika událostí / Společné akce / Skautský den ve Staré Bělé potřetí

Skautský den ve Staré Bělé potřetí

By Drobek - Posted on 29 Říjen 2011

18.10.2011

Už třetí ročník Skautského dne začal 18.9.2011 opět mší v kostele Svatého Jana Nepomuckého, na které bylo na 60 krojovaných skautů a mnoho dalších nekrojovaných bývalých i současných členů střediska.

Počasí nám přálo a po pár chladivých a deštivých dnech se o víkendu ukázalo slunko v plné síle a úderem třetí hodily odpolední se prostor v okolí klubovny a kostela zaplnil prvními zájemci o soutěže a jejich rodiči. V jednu chvíli na recepci dokonce došly herní kartičky a musely se připravit další. Nejmladší návštěvník měl tři týdny a ten nejstarší? O mnoho víc. Letošními novinkami byla lezecká stěna, na které se děti mohly vyšplhat až do výše 6-7 metrů, hledání pokladu podle GPS a rozdělávání ohně hezky postaru, sirkami.

Dalšími disciplínami byly hlavolamy různých obtížností - puzzle a prostorové dřevěné skládačky. Celkem bylo 9 disciplín. Mimo ty čtyři už zmiňované to bylo malování na obličej, chůze na chůdách, opičí dráha a střelba z luku a ze vzduchovky.

Celé odpoledne bylo zakončeno společnou bojovou hrou Stratego, ve které se dvě armády snažily co nejlépe ochránit svého císaře. I když jedna z armád musela nutně prohrát, z dětí během celého odpoledne neprohrál nikdo. Ani účastníci, kteří všichni odešli s nějakou tou odměnou, ani organizátoři, kteří odešli se ctí, že se zase další ročník podařil. Prvním, kdo dokončil všechny disciplíny byla úderem čtvrté minuty po čtvrté hodině odpoledne Dominika Olšovská, pro kterou byly nejtěžší hlavolamy. Vůdce střediska Pavel Stuchlý - Drobek - řekl, že je moc rád, že vyšlo počasí a že se sešla spousta lidí, celá akce se vydařila a všichni si ji užili. Hlavní organizátorka Markéta Nováčková, zase poznamenala, že nejtěžší na celé pohodové přípravě byl ten stres ke konci, kdy nebylo jasné, zda všechno vyjde, ale děcka byla šikovná a o přípravu se všichni zodpovědně rozdělili, takže vše probíhalo, jak mělo. Celému středisku teď už zbývá jen popřát, aby celý skautský rok dopadl tak dobře, jako letošní Skautský den.

Žena - Veronika Gadulová