Jste naKronika událostí / Společné akce / Drakiáda 2015

Drakiáda 2015

By šnek - Posted on 29 Říjen 2015

04.10.2015

Podzim je čas plískanic, padajícího listí, kratších dní, ale také prudkých vichrů, které v neděli 4. 10. 2015 přilákaly veliké množství létajících draků nad Starou Bělu. Konala se totiž již tradiční drakiáda starobělských skautů. Od 15 hodin se na louky na dolním konci Staré Bělé začali scházet piloti se svými draky a vypouštěli je do oblak. Asi během hodiny se již celá obloha zaplnila draky a louka zase piloty. Zaregistrováno bylo okolo čtyřiceti draků, kteří soutěžili v kategoriích: nejvýše letící drak, nejhezčí ručně vyrobený drak a zvláštní kategorie nejvíce naběhaných kilometrů pilota, jehož drak nebyl ochoten létat. Jelikož nám počasí letos velice přálo, byl hezký slunečný a větrný den, přišli na drakiádu i hosté bez draků, aby si užili končící babí léto. Okolo páté hodiny se draci začali stahovat a čekalo se vyhodnocení. Konkurence byla veliká a výsledky velice těsné. Po rozdání diplomů nejlepším pilotům drakiáda končila, avšak někteří z nás ještě zůstali, aby si zahráli hru zvanou softball (obdoba baseballu) jako hezké zakončení hezkého dne.

151029_DSC_0453n_0.jpg