Jste naKronika událostí / Akce světlušek / závody světlušek a vlčat

By Hanka - Posted on 23 Duben 2012

14.04.2012

Závody světlušek a vlčat

V sobotu 21. dubna se 3 holčičí týmy a 1 tým kluků ze skautského střediska Stará Bělá účastnili celoostravského kola Závodu světlušek a vlčat v Budišovicích za Ostravou .

Celkem proti sobě soutěžilo 18 družstev ve dvou kategoriích (kluci, holky). Závod nebyl jednoduchý, děti musely proběhnout celkem 10 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly  - poznávání rostlin, zdravověda, historie skautingu, šifrování apod.

Každé družstvo se skládalo z 6-7 dětí.

Pouze tři nejlepší týmy z každé kategorie mohly postoupit do krajského kola.

Z našich tří holčičích týmů vyhrály závod skupina Šestikrásek – Anička Jurišicová, Miroslava Dlouhá, Petra Bajorková, Dominika Olšovská, Simona Bořilová a Klára Slatinská. Holky tedy pokračují dále do krajského kola, které bude probíhat koncem května ve Zlatých horách. Zde už budou soutěžit s nejlepšími družstvy  z celého kraje a reprezentovat město Ostravu.