Jste naKronika událostí / Akce skautek / Výprava skautek Čeladná

Výprava skautek Čeladná

By Máňa - Posted on 01 Březen 2012

10.02.2012 - 12.02.2012

Druhý víkend v únoru jme vyrazily ve složení pět skautek (Jaňula, Anetka, Anička, Peťula, Gabka), čtyři vedoucí (Žena, Maruš, Máňa, Verča) a jedno dítě do obce Čeladná. Po příjezdu nás čekala první zkouška odolnosti vůči přírodním vlivům..půlhodinové čekání na o. Václava Tomiczka (držitele klíčů od fary, našeho ubytování) v -20°C. Naštěstí nás zachránila místní piczerie s příjemnou obsluhou a luxusním, teplým čajem.

Fara byla dobře vytopená a velmi útlná, takže nám bylo brzy hej ;-) K příjemné atmosféře velmi přispěl tgr zvaný Pepa a také neplačící dítě Lukášek, který zabavil ve volných chvílích všechny přítomné.

Celý víkend se odehrál ve znamení hledání dodatku k závěti jakéhosi místního horolezce Kryštofa Hufnálga. Skautky si tak musely vydělat na pronájem průvodce v sázkové hře mafie. Další den je průvodce zavedl k chatě Solárka, kde po přemožení eskymáků dodatek k závěti získali. Všichni pátrači se pak vydali zpět, aby na místním hřbitově nalezli Hufnáglovy nejmilejší věci - zakopaného psa a medaile z jeho úspěšných závodů. Výlet na Solárku byl druhým testem odolnosti.

V sobotu odpoledne jsme stihly upéct zákusek a zahrát aktivity. Na dobrou noc nám vždy hrály filmy promítané na zeď, které málokdo sledoval až do konce. Všichni usnuli blaženým spánkem.

V neděli nás čekala třetí zkouška odolnosti a sice mše v kostele, kde se netopí a kolem kterého je -15°C. Po mši jsme faru řádně uklidily a po obědě šlapaly na vlak směr Ostrava.

Přesto, že se zúčastnilo málo skautek, myslím si, že se zde sešla skvělá parta, víkend si řádně užila a všechny zkoušky odolnosti přežila.

Pár foto je ve fotohalerii.