Jste naKronika událostí / Společné akce / Udělejme na Vánoce radost dětem

Udělejme na Vánoce radost dětem

By Martina - Posted on 14 Únor 2012

24.12.2011

Jak je již naší tradicí i v loňském jsme o Vánocích pořádali charitativní sbírku pro děti z azylových domů.

Tak jsme díky štědrosti spousty lidí, mohli udělat krásnější vánoční svátky přibližně 40 dětem z azylových domů a zpříjemnit životní chvíle dětem z Ukrajiny.

Dárky lidé nosili na Štědrý den do kostela sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé, ale také ještě po Vánocích do naší klubovny. Dárky během vánočních svátku putovaly do azylových domů sv. Zdislavy v Zábřehu, domu sv. Eufrázie v Ludgeřovicích, azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Českém Těšíně a ostravské Diakonii. Několik dárků ještě cestuje v těchto dnech dětem na Ukrajinu. Děti z azylových domů všem dárcům zaslali jako poděkování několik obrázků, fotografii a vánoční pozdravy. Poděkování zástupců charity si můžete přečíst na naší nástěnce naproti kostelu. Jsou zde k vidění i fotografie a obrázky od dětí. Nejčastěji děti dostávaly knihy a školní potřeby, které jim budou napomáhat v rozvoji.

Touto cestou bych chtěla vyjádřit díky jménem všech obdařených dětí všem lidem, kteří se sbírky účastnili.